Islandi Vabanemise Lugu

RAHVAS, KES JUHATAS SISSE EUROOPA KEVADE

Meie, Islandi inimesed, soovime luua õiglast ühiskonda, kus igaühel meist on võrdne koht meie ühise laua taga.”  Nii algab uus Islandi konstutitsioon ehk Põhiseadus.

Islandil toimus absoluutselt rahumeelne revolutsioon, mis selgelt näitas, kui “ohtlikud” on demokraatlikud protsessid – nagu sellest valjuhäälselt räägivad liberaalid -, kui neid protsesse juhib ja kontrollib enamus, aga mitte vähemus nagu tavaliselt.
See on lugu selllest. kuidas nad vabanesid välispankade orjusest, kuidas neid ähvardati, kuidas nad panid vastutama inimesed, kelle süü läbi süvenes majanduskriis.

Kõik toimus samamoodi nagu meil siiamaani olnud:  välispangad viisid vara välja, aga inimesed ei olnud sellega nõus.  Nemad nagu meiegi olid rikaste riikide doonorid.

Rahvuslik Assamblee 2010 valis 950 riigi kodanikku, kes kirjutasid uue Põhiseaduse.
Keegi neist ei kuulunud ühessegi parteisse.  Seejärel Põhiseaduslik Nõukogu, kuhu valiti 25 inimest 522st, viimistles seda dokumenti. Igatühte neist  25-st pidi soovitama vähemalt 30 inimest. Lihtsatelt inimestelt tuli 3600 parandusettepanekut, mis võeti koheselt arvesse. Meie Rahvakogul toimunuga pole see kuidagi võrreldav.

Üks kõige olulisem hoiak Põhiseaduses on, et kõik, mis on seotud maaga, kuulub kogu rahvale: maavarad, vesi…  Erilist tähelepanu pälvib peatükk “Avatud teave ja õiglus”, mis kohustab valitsust säilitama ja hoidma kõiki töödokumente, kui need pole riigisaladus.  Samuti kohustab uus seadus valitsust töötama mitte ainult inimese, vaid ka maa ja biosfääri hüvanguks.

Parempoolsed  parteid keelasid ja lasid boikoteerida oma inimestel uue Põhiseaduse loomist ja Nõukogu moodustamist. Mille tulemusena on ka selle maailmavaate olemust uues Põhiseaduses olematus koguses.  80% elanikkonnast kiitis uue Põhiseaduse heaks.  Neoliberaalid on seda informatsiooni kinni hoidmas ja kardavad nagu tuld.  Kujutage ette, et see kõik juhtub ka teistes riikides, kus rahvas päriselt otsustab oma elu ja riigi ja maa üle.
Ehk siis rahvas sai salatsemise ja vassimise asemel avatud riigi, esindusdemokraatia asemel otsedemokraatia ja maavarad päriselt enda omandisse.

See on põhjus, miks enamus ei tea,  mis Islandil päriselt toimus. Sest pole teab mis saladus, et enamus valitsusi ja parlamente esindavad suurraha ehk korporatsioonide huve – kellel pole mitte kuidagi kasulik lasta inimesed päriselt otsustama oma maa, elu ja olu üle.

R.E. Lühendatult materjalidest:

http://www.collective-evolution.com/2013/01/11/why-did-media-keep-the-recent-peaceful-icelandic-revolution-quiet/

https://crazyemailsandbackstories.wordpress.com/2012/05/12/icelands-amazing-peaceful-revolution-still-not-in-the-news-backstory/

http://www.motherjones.com/politics/2010/03/maldives-democracy-popovic

Kommenteerimine on suletud