Artur Talvik Eesti peaministriks?!

“Tere tagatuba ja head uut! Uus aasta algas üllatusega – mind valiti koos Herkeliga Vabaerakonna peaministrikandidaadi kandidaadiks. Siia on siis lisatud mu esimene intervjuu selles rollis,” teatas Artur Talvik täna enda Tagatoale oma FB Ajajoonel.

KUKU-raadio lühiintervjuu Artur Talvikuga: http://kuku.ee/?pid=24&nid=13762&lang=1

MÕTTENOPPEID INTERVJUUST

Küsimusele sellise otsuse reaalse sisu kohta leidis Artur, et kujundlikuna on see isegi põnev mõte.

Me võiks kastist välja mõelda. Meie riik vajab peaministrit, kes ei ole poliitiline käpiknukk ja ei tee oma otsuseid nii, nagu partei tagatuba ütleb… vaid teeb otsuseid, mis on täna olulised Eestile.

Mis mind Vabaerakonna puhul üllatab (olemata isegi Vabaerakonna liige), et otsuseid tehakse tõeliselt demokraatlikult… Sellist tegelikku demokraatiat ongi Eestis väheks jäänud… Selline kastist välja mõtlemine on seal hästi peale läinud…

Igasugune valitsus peaks töötama meeskonnana ja julgema otsuseid teha, julgeid otsuseid… Täna oleks vaja teha kokkuleppeid, parteiüleseid otsuseid, kaugeleulatuvaid ja julgeid otsuseid.

Minu valimiskampaania on rohujuuretasandi kampaania… Tahaks tuua kõnekoosoleku vormi eesti poliitikasse… kõneoskust tagasi Riigikokku ja avalikke debatte Riigikogusse.

Minu jaoks on oluline, et rahva Esinduskogu muutuks tänasest valitsuse ripatsist kohaks, kust valitsus saabki juhtnööre, mille täitmist Riigkogu siis ka kontrollib; et seal tehtaks tõelisi strateegiaid, millest siis ka lähtutakse…… Minu jaoks on ideaalselt oluline, et tõeline demokraatia saaks tagasi Eestisse ja selleks tuleks ka Riigkogu ennast kõpitseda.

***

Artur Talvik on Vabaerakonna Harju-Rapla piirkonna esinumber.

Peeter Liiv

Kommenteerimine on suletud